Nagy-Britannia és az Európai Unió közös nyilatkozatban kötelezi el magát a szabad kereskedelem mellett, szembehelyezkedve Donald Trump amerikai elnök vámügyi politikájával – jelentette a Politico.
Miközben a közvélemény-kutatások szerint az Alternatíva Németországnak (AfD) beérte a februári választásokat megnyerő kereszténydemokratákat Németországban, addig Európa másik vezető hatalmában, az Egyesült Királyságban is előretört a populista Reform UK a júliusi parlamenti voksolás után. A kormányon lévő Munkáspárt és a tavaly 14 év után ellenzékbe vonult konzervatívok – a felmérések rájuk nézve lehető legméltányosabb értelmezése szerint is – pariba kerültek a brexit-kampánnyal elhíresült Nigel Farage pártjával, ezzel párhuzamosan pedig a liberáldemokraták és a zöldek is erősödtek. A tavaly nyári választás után máris érkezik a szétesőben lévő brit kétpártrendszer első megmérettetése, ami az élre tört Reform UK-t és az egyre népszerűtlenebb Munkáspártot is kihívás elé állítja, a konzervatívokat pedig hatalmas vereséggel fenyegeti. A jövő héten esedékes önkormányzati választás és egy ugyanekkor tartott időközi parlamenti voksolás rengeteg kérdésre választ adhat Nagy-Britanniában.
Az energiabiztonság új korszakába lépett Európa – hangsúlyozta Ursula von der Leyen, az EU Bizottságának elnöke, valamint Keir Starmer brit miniszterelnök az IEA által rendezett csütörtöki energiabiztonsági csúcstalálkozón, amelyet Londonban tartottak meg. Beszédükben részletesen ismertették, hogyan változott meg az európai energiarendszer az orosz agresszió következményeként, milyen partnerségek segítették át az EU-t a válságon, és milyen lépéseket terveznek a jövőbeni energiafüggetlenség érdekében.
A letelepedéshez és munkavállaláshoz fűződő szabadságjog részleges helyreállítását kérte a brit és az európai uniós fiatalok számára a kormányzó brit Munkáspárt többtucatnyi törvényhozója.
A szabadkereskedelem és a nemzeti érdekek megvédésének fontossága melletti elkötelezettségét hangoztatta Donald Trump amerikai elnökkel tartott pénteki telefonos megbeszélésén Keir Starmer brit miniszterelnök. A Downing Street rövid péntek esti tájékoztatása szerint a két vezető áttekintette "a jelenleg is zajló és produktív" kétoldalú kereskedelmi tárgyalásokat.
Az Egyesült Királyság kormánya bejelentette, hogy Európa első Universal Studios témaparkja Bedford közelében épül fel, amely várhatóan 2031-ben nyitja meg kapuit, és már az építkezés során 28 ezer munkahelyet teremt - írta meg a BBC.
Hiperszonikus fegyverrendszert fejleszt a brit kormány. A londoni védelmi minisztérium vasárnapi tájékoztatása szerint az új fegyverek hiperszonikus hajtóművének tesztsorozata már be is fejeződött.
Modellszámítások szerint igencsak megviselné a brit gazdaságot az, ha Donald Trump amerikai elnök holnap 20%-pontos vámemelést hajtana végre többek között a brit exportra is, de még erre az esetre is a reflexszerű reakció elkerülésének fontosságát hanbgsúlyozta keddi nyilatkozatában Keir Starmer brit miniszterelnök. Közben Jonathan Reynolds brit üzleti és kereskedelmi miniszter azt mondta: Nagy-Britanniának van a legjobb esélye arra, hogy mentesítést kapjon az amerikai kormánytól a vámok hatálya alól, és a megállapodás keretrendszere már egyértelműen megvan.
A napokban beiktatott új kanadai kormányfő, Mark Carney (címlapképünkön) még vasárnap Franciaországba és az Egyesült Királyságba utazik, útban hazafelé pedig pedig megáll Iqaluitban, Kanada legészakibb tartományának a fővárosában is. Carney-nak ez lesz az első külföldi útja.
Keir Starmer brit miniszterelnök szerint Donald Trump amerikai elnök tartós békét szeretne Ukrajnában.
Nagyon éles volt a kontraszt a tegnapi washingtoni fejleménnyel az, ami szombaton délután Londonban történt, amikor a brit miniszterelnöki rezidenciára látogatott Volodimir Zelenszkij. Egyrészt éljenző tömeg, másrészt Keir Starmer brit miniszterelnök hosszabb ölelése várta, amellyel szándékosan akart üzenni a Fehér Házba – emeli ki hírfolyamában a Sky News. A látogatás a vasárnapi nagy londoni védelmi csúcstalálkozóval függ össze, amelynek keretében Zelenszkij szokatlan módon a hét utolsó napján III. Károly királyhoz is kapott időpontot.
Nagy-Britannia védelmi kiadásai 2027-re elérik a hazai össztermék (GDP) 2,5 százalékát - jelentette be kedden Keir Starmer. A brit miniszterelnök szerint a hidegháború vége óta nem volt példa Nagy-Britannia védelmi célú kiadásainak ilyen mértékű tartós növelésére.
Keir Starmer brit miniszterelnök bejelentette, hogy az Egyesült Királyság kész brit csapatokat küldeni Ukrajnába a béke megteremtése érdekében - számolt be az Ukrainszka Pravda.
Volodimir Zelenszkijt az Egyesült Királyság „megingathatatlan” támogatásáról biztosította Keir Starmer miniszterelnök, hangsúlyozta, hogy Ukrajnának kulcsszerepet kell kapnia minden béketárgyalásban. A brit kormányfő a tervek szerint csütörtökön találkozik Donald Trump amerikai elnökkel Washingtonban.
Keir Starmer brit miniszterelnök hamarosan tervezetet ad át Donald Trump amerikai elnöknek, melyben felveti, hogy európai országok körülbelül 30 ezer katonát küldjenek Ukrajnába amerikai védelem alatt – tudta meg a Telegraph.
Donald Tusk lengyel kormányfő az európai vezetők hétfői párizsi informális találkozóját kommentálva azt mondta, ez még csak az „előjáték” volt az elkövetkező hetek eseményeihez – írja az Ukrajinszka Pravda.
Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.
Havazni legalább nem fog.
Láttunk már elborult ötleteket, de ez új szint.
Simon Johnson és Erkki Liikanen közös írása.
A friss díja kapcsán beszélgettünk vele számos témáról.
Szekeres Viktorral a Gloster Nyrt. alapítójával beszélgettünk
Kilépünk az összeszerelő-üzem szerepből?